Zirve Su Arıtma Sistemleri Mersin

Endüstriyel Osmoz Sistemleri

1 2 3 4 5Endüstriyel Reverse Osmos Sistemleri

 

 • Endüstriyel Reverse Osmosis Sistemleri

  Reverse Osmosis sistemleri, günümüzde en yeni ve hızlı gelişen su arıtım teknolojisidir. Geçmiş yıllarda çok yeni ve pahalı olmasından dolayı sadece susuz bölgelerde deniz suyundan içme suyu elde etmede, ilaç ve kozmetik sektörü gibi yüksek kalitede suya ihtiyaç duyan işletmelerde kullanılmakta iken bugün işletim sistemlerinin basitleştirilmesi ve yeni teknolojilerle fiyatlarının uygun seviyelere gelmesi ile kullanımı yaygınlaşmıştır.
  Endüstriyel ters osmos sistemleri,
  • Şebeke ve acı kuyu sularının içme suyuna dönüştürülmesinde,
  • Çok düşük iletkenliğe sahip sular ile üretim yapan proseslerde,
  • Atıksu geri dönüşüm proseslerinde,
  • Metal içeriği yüksek olan suların arıtımında,
  • Deniz suyundan tatlı su elde edilmesinde tercih edilirler.

 

 

RO arıtım sisteminin temelinde yarı geçirgen membranlar vardır. Bu membranlar üzerindeki yarı geçirgen gözenek yapısı, saf suyun molekül çapından daha büyük, sudaki çözünmüş maddelerin molekül çaplarından daha küçük yapıya sahiptir. Membrana yüksek basınçlı su verildiğnde sadece saf su molekülleri ve sudaki eriyiklerin ancak %1-3’ü membran gözeneklerinden içeri nüfuz edebilir. Böylece sudaki eriyikler çaplarına bağlı olarak minimum %98 oranında tutulurken askıda katı partiküller, bakteri ve virüs gibi mikroorganizmalar süzülmüş olur. Gözeneklerden geçemeyen daha yoğun moleküllü su drenaja verilirken aynı zamanda membranın tıkanması önlenmiş olur. Yapılan işlem tamamen fiziksel olduğu için çevre dostudur.
R.O. sistemini kullanarak kaynak suyu kalitesinden daha iyi kalitede su elde edebilirsiniz.

Yüksek iletkenlikli ham su beslemesi yapılan kazanlarda kondens blöfünün azaltılarak enerji tasarrufu sağlamak için kurulacak REVERSE OSMOSIS sistemi kendini 6 ile 15 ay gibi (ham suyun iletkenliğe bağlı olarak) bir sürede amorti edecektir.

  
Zirve Su Arıtma Sistemleri Mersin


Zirve Arıtım Ticaret ve Pazarlama

İhsaniye Mahallesi Sait Çiftçi Caddesi No:8 Akdeniz / MERSİN Telefon 0 552 226 26 33
Mail: zirve_aritim@hotmail.com
Designed by ilkedesign