Zirve Su Arıtma Sistemleri Mersin

Temiz Suyun Faydaları

REVERSE OSMOSİS VE SU YUMUŞATMA ÜNİTESİNİN ; ailemize, sağlımıza, yaşam kalitemize ve kullandığımız makine ve techizatlara sağladığı faydalar ve kazançlar;

1- Kireçsiz,kokusuz,klorsuz,berrak,yumuşak ve lezzetli bir içme suyu sağlar.Bu özellik bol bol su içmemize sebep olur.Suyla barışırız.Su içme isteği uyanır.Daha çok tuvalete gideriz.İdrarın rengi koyu renkten açık renge döner.

2- Böbreklerimizin ve diğer organlarımızın zarar görmesini engeller.

3- Kalp rahatsızlığı ve damar sertliği olanlar için idealdir.

4- Sulardan kaynaklanan sindirim sistemi rahatsızlıklarına son  verir.

5- Yemeklerin daha çabuk ve lezzetli pişmesini sağlar.

6- Üçte bir oranında daha az çay sarfiyatı ve ağız tadı ile içilecek çaya kavuşuruz.

7- Çaydanlık ve semaverlerdeki kireçlenmeyi önler.Bunlarda biriken kireç tabakası suyun daha geç kaynamasına yol açar.Bu da daha fazla enerji kaybı demektir.

8- Çocuk mamalarının vitaminlerini korur ve lezzet verir.

9- Buharlı ütülerin kireç bağlayarak arızalanmasını önler.

10- Akvaryum balıkları ve süs bitkileri için ideal su sağlar.

11- Mutfağımızda yer kaplamaz.Kullanım kolaylığı sağlar.

12- Yumuşak bir suya sahip olmak tasarruf sağlar. Muhtemelen yumuşak su kullandığınızda fark ettiğiniz ilk şey daha az temizlik malzemesi alıyor olmanızdır. Bulaşık deterjanı, şampuan, çamaşır deterjanı ve sabunu daha az kullanırsınız. Bunun sebebi yumuşak suyun çok güçlü temizleyici bir güç olmasıdır. Daha az kullanıp daha iyi sonuç alırsınız. Normal olarak ½ veya 2/3 daha az temizlik ürünüyle aynı hatta daha iyi sonuç alırsınız.Bütçenizdeki tasarruf otomatik olarak gerçekleşir.

13- Su tesisatınız daha uzun ömürlü olur. Sert su tesisatta mineral kalıntılarına yol açar. Yumuşak suda ise bu kalıntılar olmaz. Su basıncı ve tazziki azalmaz. Sert suda kalorifer tesisatındaki kireçlenme yakıt tüketiminin artmasına sebep olur. ısıtma araçları kireç kalıntıları olmadığından daha uzun ömürlü hale gelir  ve en az %20 enerji tasarrufu sağlar.

14- Traş yanmalarını azaltır. Yumuşak su traş bıçağının daha kolay hareket etmesini sağlar. Traş bıçağınızın da ömrünü uzatır.

15- Su kullanan tüm cihazların ömrü uzar. Kahve, çay makinesinden, nemlendirici buhar makinesine, tüm araçların ömrü uzar.

16- Yumuşak suyla yapılan yemekler daha lezzetli olur. Sertlik mineralleri yemeklerde istenmeyen bir tat verir. Sert su ile yapılan buz, buğulu bir görünümde olur.

17- Yumuşak suyla banyo yaptığınızda cildiniz daha yumuşak olur. Ciltlerde sabun kalıntıları kalmaz. Banyodan ve duştan cildinizde gerçek temizliği hissederek ve yenilenmiş olarak çıkarsınız. Aynı zamanda pürüzlü ve kuru cilt özelliklerini azaltır. Cildin doğal yağı minerallerle kaplanmadığı için ciltleri daha yumuşak ve sağlıklı olur. Sert sularda sabun çökeleği banyo veya duş sonrasında insan derisine yapışır. Deri gözeneklerini tıkar ve saç tellerini kaplayarak sertleştirir. Deriye yapışan bu kütle, bakteri üremesi için elverişli bir ortam yaratır. 

18- Cildi temizlemek için daha az sabuna ihtiyaç olur. Bu özellikler daha küçük çocuklar için önemlidir. Küçük yaşlarda ciltleri sabun ve temizlik ürünlerine karşı daha hassastır. Yumuşak suyla az miktar sabun ve şampuan uzun süre kullanılır.

19- Saçlar sertlik veren minerallerden oluşan bir paltoyla örtülmediğinden daha yumuşak olur ve kolay şekil alır. Bu kolay taranmayı ve karışmamayı sağlar.

20- Elbiseleriniz uzun ömürlü ve parlak olur. Sert su mineralleri kumaşta bırakır. Bu ise onların donuk ve kirli görünmesine sebep olur. Çamaşır makineniz de daha uzun ömürlü olur.

21- Banyoda Leke ve halkalar oluşmazlar.

22- Bardak ve tabaklarda çizgiler oluşmaz.

23- Sert suyun bıraktığı film tabakası ve sabun kalıntıları olmadığı için kirli yerler ve duvarlar daha kolay ve hızlı temizlenir.

24- Eğer saçınızı boyuyorsanız rengi uzun süre parlaklığını korur.

25- Bu faydalara kavuşmak için yapılan harcamaları ortadan kaldırarak tasarruf sağlar .

 

Zirve Su Arıtma Sistemleri Mersin


Zirve Arıtım Ticaret ve Pazarlama

İhsaniye Mahallesi Sait Çiftçi Caddesi No:8 Akdeniz / MERSİN Telefon 0 552 226 26 33
Mail: zirve_aritim@hotmail.com
Designed by ilkedesign